צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

נחלת אבות

נחלת אבות - חלקת אדמה המועברת במשפחה מאב לבנו כאשר מקור הביטוי הינו מספר מלכים המתאר את העברת הקרקע בירושה מאב לבנו "ויאמר נבות אל אחאב: חלילה לי מה' מתתי אם נַחלַת אבותי לך" (מלכים א' כא' ג').

 

הקשר הסנטימנטלי שבין בעל הקרקע לקרקע, מובן בעיקר למי שעובד את האדמה חי אותה ומרגיש אותה.

הרצון המשותף של רבים מבעלי הנחלות בישראל הינו להוריש את הנחלה למי מילדיהם במטרה שימשיכו להפעיל את המשק החקלאי ולהתגורר בנחלה אותה פיתחו ובה עבדו במהלך חייהם.

יחד עם זאת קיים קושי רב להעביר את הזכויות במסגרת ירושה לצאצא אחד כפי שמתחייב מהחלטות רשות מקרקעי ישראל ולהותיר את יתר הצאצאים מחוסרי ירושה.

 

בחלק מהמקרים נאלצו בעלי נחלה לקבוע בצוואתם בניגוד לרצונם, כי הנחלה תימכר לצד שלישי והתמורה תתחלק בין כלל היורשים.

 

הרצון המשותף לבעלי נחלות רבים אשר עבדו ופתחו את נחלתם במשך שנים רבות הוא שמי מילדיהם יוכל להמשיך את המסורת ויפעיל את המשק גם בדור הבא.

 

רצון זה לא תמיד עולה בקנה אחד עם המציאות שכן קיים קושי להעביר את הנחלה לצאצא אחד בלבד כאשר אין באפשרותם של ההורים לפצות את יתר ילדיהם וכאשר אין באפשרותו של מי שאמור לקבל את הזכויות בנחלה לפצות את יתר אחיו.

 

על מנת לאפשר להורים להגשים את חלומם ולהותיר את הנחלה בתוך המשפחה גם לאחר הגיעם לשיבה טובה, פיתחנו במשרד פתרונות משפטיים המנוסחים במסגרת הסכמים משפחתיים המותאמים לכל משפחה ומשפחה המאפשרים מצד אחד להעביר את הזכויות בתוך המשפחה וזאת מבלי לנשל את יתר בני המשפחה.

 

 

עבור לתוכן העמוד