צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פרצלציה מה זה?

פרצלציה מוגדרת כהפרדה וחלוקה של מקרקעין באופן בו יהיה ניתן לרשום את החלקה המופרדת כחלקה עצמאית ונפרדת ברשם המקרקעין.

 

תהליך הפרצלציה במשק חקלאי מאפשרת להפוך חלק מתוך חלקת המגורים של המשק לחלקה עצמאית ונפרדת אשר תעמוד בפני עצמה וניתן יהיה לרשום אותה על שמו של אחד הילדים או צד ג' אחר ולמוכרה כיחידה בפני עצמה. לצורך הפיכת המגרש ליחידה עצמאית, יש לשנות את הסטאטוס של המגרש ומעמדו מבר רשות לקרקע מהוונת ע"י תשלום לרשות מקרקעי ישרא ולוועדה המקומית לתכנון ובניה ל לצורך היוון המגרש.

 

הליך הפרצלציה עצמו מתחיל בעריכת תוכנית באמצעות מודד, המגדירה את השטח או המגרש אותו מעוניינים להפריד מתוך חלקת המגורים בנחלה ולהופכה לסוג של מגרש עצמאי בדומה לכפי שמוגדר מגרש בהרחבה.

 

את תוכניות המדידה של המגרש המפורצל בליווי בקשה מתאימה, מגישים על פי הנחיות רשות מקרקעי ישראל לוועדה המקומית לתכנון ובניה אשר אמורה להעיר את הערותיה ביחס לדרישות הקיימות בתב"ע (תוכנית בניין עיר) המאושרת.

כמו כן, תוכניות הפיצול צריכות לקבל את אישורה של רשות מקרקעי ישראל והוועדה המחוזית לתכנון ובניה.

 

חשוב לזכור שאת הזכויות במגרש המפוצל צריך להקצות לצד ג' ולא ניתן לרושמן על שמם של בעלי הנחלה. הליך הקצאת הזכויות במגרש מחייב בדיווח לרשויות מיסוי מקרקעין ובתשלום מס רכישה והיטל השבחה.

 

ההליך עצמו הינו מורכב אורך זמן רב ודורש עבודה עם מספר בעלי מקצוע וכמובן עם רשויות התכנון והבניה ורשות מקרקעי ישראל, כך שאם אינכם מנוסים בהליכים אלו מוטב שתעזרו בבעלי  מקצוע המתמחים בתחום שהינם בעלי ניסיון כדי שמשך זמן שיימשך ההליך יהיה קצר יותר (מדובר בהליך הנמשך מס' שנים).

 

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד