צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

הסכם בין יורשים

הוראותיה של צוואה מביאות לידי ביטוי את רצונם האחרון של המצווים מה יעשה ברכושם ובעזבונם לאחר פטירתם.

ואולם, פעמים רבות הוראות צוואה שנערכו ע"י בעלי הזכויות בנחלה אינן יכולות להיות מיושמות ע"י היורשים ממגוון סיבות אפשריות:

  • הורשת הנחלה למס' יורשים בניגוד להוראות המינהל.
  • שינוי ברצונם של היורשים את הנחלה להתגורר בנחלה.
  • העדר יכולת כלכלית של היורש לפצות את האחים.
  • שיקולי מס המצריכים שינוי בדרך ההורשה.
  • הסכמה של האחים להעביר זכויות לבן משפחה אחר.

כאשר קיימת הסכמה מצד כלל היורשים ניתן לשכתב את הוראות הצוואה ולערוך מחדש את חלוקת העיזבון בין היורשים ובכך ליצור למעשה הוראות "צוואה חדשה" אשר הינן כבילות ותאושרנה ע"י רשם הירושות.

 

בהסכמת כלל היורשים ניתן לבצע שינויים בהוראות הצוואה כך שישקפו את טובתם של היורשים ולהעלות על הכתב את ההסכמות שהושגו לגבי חלוקת העיזבון החדשה.

לא אחת עורכים אנו הסכמי ירושה אשר שונים בתכלית מהוראות הצוואה אשר לא היה ניתן לממשה כך שכל היורשים יוצאים מרוצים ולמעשה העיזבון הינו בר מימוש.

 

ניסוח צוואות שנעשה ע"י עו"ד שאינם בקיאים בדיני המס ובמשקים חקלאיים עשוי להביא לחיוב בתשלום מיסוי גבוה ע"י היורשים ללא כל היגיון וללא כל סיבה.

 

לכן, חשוב לתת תשומת לב לענייני המס הכרוכים בהורשה בטרם מחליטים על זהות היורש דבר שיכול לחסוך כספים רבים מהיורשים. באשר לצוואות שכבר נעשו חשוב לבדוק את השלכות מימוש הצוואה לפני שניתן לה תוקף משפטי ולפני שהיא מוגשת לאישור רשם הירושות.

 

כמובן שאם הגעתם להסכמה בין היורשים על רצונכם בשינוי חלוקת העיזבון, בואו להתייעץ מה הדרך הטובה לעשות זאת בטרם תפעלו להוצאת צווי ירושה ו/או צווי קיום צוואה. 

עבור לתוכן העמוד