צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

ירושת נחלה

 

אחת הבעיות המרכזיות בפניהן נתקלים בעלי הזכויות בנחלות הינה שאלת הורשת הנחלה והעברת הזכויות בה לדור ההמשך.

 

מה היא אם כן הדרך הנכונה והמומלצת להורשת הנחלה?

 

חשוב לזכור, כי צוואה שנערכת לבעלי זכויות בנחלה, אינה דומה לצוואה הנערכת על נכסים אחרים דוגמת הורשת דירה או עסק, ולכן ישנה חשיבות רבה לעריכת הצוואה אצל עו"ד הבקי בתחום דיני המושבים והמכיר את דיני האגודות השיתופיות במגזר החקלאי.

 

כך, לקבלת החלטה על זהותו של היורש אשר על שמו תירשם הנחלה בסופו של יום, קיימות השלכות מיסוי רחבות אשר ראוי, כי יעשו ויילקחו בחשבון כבר בעת עריכת הצוואה ע"י ההורים המורישים בעלי הזכויות בנחלה.

 

תכנון מראש של חלוקת הירושה בעודם של ההורים בחיים, מביא לחסכון כספי ולהימנעות מתשלום מיסים בגין העברת הזכויות בנחלה.

 

יורשים רבים ממהרים להוציא צו קיום צוואה או צו ירושה מייד לאחר פטירת ההורים, בעצמם או בסיוע עו"ד וללא שנועצו עם עו"ד המתמחה בדיני מושבים באשר להשלכות שישנן להליכים אלו על היבטי המס הכרוכים בקיומה של נחלה בתוך העיזבון.

 

קיימת חשיבות רבה לקבלת החלטה אודות הנחלה, בטרם הוצאת צו קיום צוואה או צו ירושה, הוצאת צו ירושה באופן חפוז, עשויה להביא לתשלום מיסים מיותרים אותם ישלמו היורשים, מיסים אותם יכלו היו לחסוך מעצמם ע"י קבלת ייעוץ משפטי מתאים.

 

הורשת הנחלה בצורה נכונה ועריכת צוואה מותאמת לבעלי נחלות, יכולה למנוע מחלוקות בין היורשים בעתיד ומבלי שהיורשים יצטרכו לנסות ולנחש מה היתה כוונת ההורים.

 

במקביל לעריכת צוואה וקביעת היורש שאליו תועברנה הזכויות בנחלה, ניתן להבטיח את זכויותיהם של שאר הילדים באמצעות עריכת הסכמי משפחה וקבלת בטחונות מתאימים ליישום ההסכם.

 

 

משרדנו מטפל בירושת נחלות ומשקים חקלאיים, עריכת צוואות מותאמות לבעלי נחלות, התאמת הצוואה להוראות רשות מקרקעי ישראל וסיוע במציאת פתרונות באשר לדרך חלוקת העיזבון בין היורשים.

 

 

קרא עוד בתחום:

 

עריכת צוואות          צוואה הדדית          צוואה נוטריונית          הסכמי ירושה 

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד