צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

הסכמי משפחה

  עריכת הסכמים משפחתיים

 

לאור ייחודיותם של דיני ירושת הנחלות במושבים והמניעה הקיימת מהעברת הזכויות בנחלה לצאצא אחד או הורשת הנחלה ליותר מיורש אחד, ניצבים ההורים בפני דילמת ההורשה שכן רצונם להוריש ולחלק את רכושם ונכסיהם בין כלל ילדיהם, אינו עולה בקנה אחד עם הוראות רשות מקרקעי ישראל באשר לדרך הורשת הנחלה רק ליורש אחד.


על מנת לנסות ולהתגבר על מכשול משמעותי זה, עורך משרדנו הסכמים משפטיים ייחודיים ויצירתיים המותאמים לכל משפחה אשר יאפשרו את רישום הנחלה על שם אחד הילדים, בהתאם להוראות רשות מקרקעי ישראל, תוך שמירת זכויותיהם של יתר הילדים ועיגון זכויותיהם, כך שלא ייצאו נפסדים בשל רישום הנחלה רק על שמו של אחד האחים.

עריכת ההסכמים נעשית בליווי הכנת חוות דעת שמאית על שווי כלל הנכסים, ותחשיב עלויות המיסוי וכן השקעות ובניה שנעשו בנחלה במהלך חיי ההורים או זכויות שנתנו למי מהילדים ע"י ההורים במהלך השנים.

 

חשוב לזכור שהגעה להסכם משפחתי יכולה להיעשות לאחר שכל הצדדים מגלים נכונות ורצון להגיע להסכם גם אם קיימים ביניהם חילוקי דעות בתחילתו של התהליך.

 

במסגרת הניסיון לבניית מסגרת הסכמות אנו מטפלים גם במשפחות בהם קיימים סכסוכים וחוסר הידברות בין בני המשפחה כך שפעמים אנו עורכים מפגשים משותפים עם כלל בני המשפחה ופעמים מפגשים נפרדים עם הצדדים בניסיון לגבש הבנות והסכמות עם כל צד בנפרד בניסיון לבנות מערכת אמון בין בני המשפחה ובניסיון לגשר על העמדות. 

 

מכיוון שלכל משפחה ומשפחה יש רקע שונה ביחסים המשפחתיים והרגשיים ובמצב הזכויות שיש בנחלה, אנו מגבשים את מתווה ההבנות וההסכמות לכל משפחה ומשפחה באופן פרטני כך שאינו דומה הסכם שנעשה עבור כל משפחה ומשפחה.

 

המדובר בתהליך ארוך אשר מצריך נכונות הן מצד ההורים והן מצד הילדים להציף ולהעלות בעודם של ההורים בחיים את רצונותיהם תחושותיהם וציפיותיהם על מנת שניתן יהיה להגיע להבנה כמה שיותר רחבה בין האחים באשר לדרך הנכונה עבורם.

 

אין ספק שהגעה להסדר בין בני המשפחה בעודם של ההורים בחיים, מונעת סכסוכי ירושה מיותרים וחוסר ידיעה מה מסתתר בצוואה שתימצא לאחר הגיעם של ההורים לשיבה טובה.

 

ראיון שנערך עם עו"ד גלעד שרגא בנושא מתן זכות מגורים לילדים בנחלה: 

 

 

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד