צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

מושבים

המשרד מעניק ליווי משפטי מקיף לאגודות שיתופיות בנושאים הקשורים לפעילותן השוטפת, לרבות ייעוץ ומתן חוות דעת, שינויים מבניים וארגוניים, שינוי תקנון, הסדרת רישום משבצת, עריכת הסכמים עם נותני שירותים וליווי המושב בהליכי חתימה עם רשות מקרקעי ישראל על הסכמי חכירה.

 

חשוב לדעת שהתמחותו של עורך דין בדיני מושבים והמגזר החקלאי הינה הכרחית על מנת להעניק ללקוח שירות מקצועי מהאנשים העוסקים ומתמחים בתחום זה.

 

 

החבר והאגודה

מהלך החיים במסגרת אגודה שיתופית מתגלעים מחלוקות וסכסוכים בין חבר האגודה לועד האגודה, בנוגע לזכויותיו וחובותיו של חבר האגודה (מכסת ייצור, מכסת מים, וכד').

בהיותו של משרדנו משרד עו"ד המייצג אגודות וחברים כאחד, יש לנו הכלים הידע והניסיון, להעניק ייעוץ משפטי וליווי משפטי בערכאות השונות, בפני רשם האגודות השיתופיות, בבתי משפט ובהליכי בוררות.

 

תקנון האגודה

תקנון האגודה הינו המסמך המשפטי הבסיסי המנסח את מערכת היחסים, הזכויות והחובות שבין האגודה השיתופית כאורגן משפטי לבין חבריה.

תקנון האגודה מלווה את האגודה השיתופית וממנו נגזרות כל זכויותיו וחובותיו של חבר האגודה, במרבית המושבים מצוי תקנון היסטורי מעת הקמת האגודה השיתופית, הוראות אשר אינן רלבנטיות עוד לשלהי המאה ה- 21 .


בהיות המשרד מתמחה באגודות שיתופיות, אנו עורכים שינויים התאמות ותיקונים לנוסח תקנון האגודה,על מנת לעדכן את תקנון האגודה לשינויים ולצרכים המתבקשים באגודה.

 

 

קבלה לחברות באגודה

הליכי קבלתם של חברים לחברות באגודה שיתופית, קבועים בתקנון האגודה ובפקודת האגודות השיתופיות, מהלך השנים נעשו הליכי הקבלה יותר ויותר מחמירים ובפני המועמדים הוצבו קריטריונים נוספים לקבלה, דוגמת קבלת חוות דעת ובדיקה גרפולוגית של המועמדים, המוצגים בפני וועדות הקבלה ומוסדות האגודה.

פעמים רבות הקריטריונים הנדרשים לקבלה לחברות אינם נסמכים על הוראות התקנון או הוראות הפקודה, ויש בהם משום אפליה וחוסר שוויון.


משרדנו מייצג מועמדים לחברות ורוכשי משקים אשר נמנעה קבלתם לחברות אם בשל החלטות האסיפה הכללית ואם בשל החלטות ועדת הקבלה.

 

 

מכסות יצור

לכל מושב קיימים אמצעי ייצור בענפים חקלאיים שונים, אמצעי ייצור אלו מחולקים ע"י האגודה בין חבריה.

הקצאת אמצעי הייצור לחברי האגודה, מעלה שאלות רבות, סכסוכים ודיונים משפטיים באשר לבעלות על מכסות הייצור, לאופן חלוקת מכסות הייצור, ואפשרות לסחר במכסות הייצור.


משרדנו מעניק ייעוץ וליווי משפטי בנוגע לחלוקת המכסות בין חברי האגודה ולשימוש במכסות הייצור.

 

 

מכסת מים

מכסת המים המוקצה לאגודה שיתופית, כוללת את המים לשימושם של חברי האגודה העוסקים בחקלאות, המים לצורך העיבוד המשותף של האגודה, המים לחברי האגודה לצריבה ביתית.

מכסת המים אינה מכסה אישית, דוגמת מכסת ביצים, חלב וכד', היא מוקצה לאגודה השיתופית אשר אמורה לחלקה בין חבריה.

המחוקק לא קבע הוראות מפורשות כיצד יש לחלק את מכסת המים בין חברי האגודה והדברים נעשים עפ"י החלטות ועד האגודה, האסיפה הכללית, פסיקת בתי המשפט והנחיות רשם האגודות השיתופיות.

 

 

 

 

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד