צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
חישוב מס שבח + מס רכישה יעקב כהן   | 17:57 7/05/2023
חישוב מס שבח ומס רכישה בנחלה עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 14:32 8/05/2023
חישוב מס השבח נעשה באמצעות חישוב הפער בין מחיר רכישת הנחלה לבין מחיר מכירת הנחלה בצירוף פוטנציאל זכויות הבניה. קיימים פטורים שיכולים להפחית בצורה משמעותית את גובה המס.
חישוב מס רכישה נעשה באמצעות מדרגות מס קבועות ביחס לשווי העסקה על בית המגורים ומס קבוע על הקרקע (תלוי גם אם זו דירה יחידה או לא).
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד