צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
מס שבח רון מיטל   | 08:02 9/09/2021
מס שבח - הוצאות מוכרות עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 14:52 9/09/2021
סעיף 39 לחוק מיסוי מקרקעין ,קובע כי "לשם קביעת סכום השבח יותרו בניכוי הוצאות שהוצאו לרכישת הזכות במקרקעין או במכירתה, לרבות כל אחד מאלה, אם אינן כלולות בשווי הרכישה ואינן מותרות בניכוי לפי הפקודה..."
חשוב לציין שלא מדובר ברשימה סגורה, אלא כל הוצאה שהוצאה לרכישה או למכירה, גם אם היא אינה נמצאת ברשימה שבסעיף 39 תותר בניכוי.
יש לראות ברשימת ההוצאות המנויה בסעיף כמדגימה את הוצאות השבחה).

כל עוד מדובר בהוצאות שאינן מותרות בניכוי לפי פקודת מס הכנסה ואינן כלולות בשווי הרכישה, ניתן לבקש שיכירו בהן.
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד