צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
ירושת זכויות בנחלה לידועה בציבור SHER   | 16:54 26/06/2021
ירושת זכויות בנחלה לידועה בציבור עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 13:15 27/06/2021
יש לבדוק את הסכם הממון שנערך בין אביך לבת הזוג על מנת לראות האם בהסכם הממון קיימת התייחסות מתאימה לעניין הנחלה.
אומנם הסכם הממון אמור לכסות ולהבטיח את חלוקת הממון בין בני הזוג אבל בשל העובדה שקיימת ייחודיות בנחלות ובנוסח הסכמי המשבצת בהם מצויין שבפטירת אחד מבני הזוג עוברות באופן אוטומטי מלוא הזכויות לבן הזוג עדיין קיימת פירצה שצריך לדאוג לחסום.
קיימות מספר דרכים בהן ניתן לקבל בטחונות נוספים לכך שאתה אכן הוא זה שיקבל בסופו של דבר את הנחלה אבל הדבר משתנה ממשפחה למשפחה ומערכת הייחסים בין בני המשפחה ווכן תלוי במערכת ההסכמים שבכל מושב.
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד