צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
הורשת נחלה למספר יורשים חני ברוכין   | 19:58 16/06/2021
הורשת נחלה למספר יורשים עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 14:23 17/06/2021
כמובן שניתן להוריש נחלה לשלושה יורשים, ככלל אין הגבלה במספר היורשים אולם לא ניתן יהיה לרשום את הנחלה אלא על שמו של יורש אחד בלבד או באמצעות מכירתה לצד שלישי וחלוקת הכספים בין כלל היורשים.
סוגיית שיעור המס משתנה בהתאם לנסיבות ולמצב המשק מועד רכישתו, ההשקעות שבוצעו בו ושיעורי המס בהם חייבים המוכרים באופן אישי.
בעת מינוי בן ממשיך נדחה המס ולא משולם.
קיימות דרכים רבות לנסות ולהפחית את תשלום המס החל על היורשים בהתאם למצב המשפחתי הקיים בין היורשים וההסכמות אליהן מגיעים.
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד