צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
מיסים ועד מושב ‫ר ש‬‎   | 00:04 19/12/2019
מיסים לוועד המושב עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 12:34 22/12/2019
סעיף 90 לצו המועצות המקומיות (מועצות אזוריות), תשי"ח-1958, קובע כי "כל ישוב יתנהל על ידי ועד מקומי".

חקיקה זו מכירה למעשה באופיו הייחודי של הישוב הכפרי ומאפשרת לכל יישוב לנהל באופן אוטונומי את חיי היישוב, באמצעות הוועד המקומי. סמכויות ותחומי הפעולה של הוועד המקומי מואצלים לו ע"י מליאת המועצה האזורית.
כל מועצה אזורית האצילה לוועד המקומי סמכויות בעניין גביית תשלומי מיסים ויש לבדוק במועצה מה הקריטריונים שהונהגו ונקבעו במושב בו הנכם מתגוררים.
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד