צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
פיצול מגרש והיוון לאה כפיר   | 15:10 29/08/2019
פיצול מגרש והיוון נחלה עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 16:20 2/09/2019
לאה שלום,
השאלות שהעלת בפורום אכן מעניינות רבים מבעלי הנחלות כפי שניתן לראות מקריאת שאלות דומות שהועלו כאן בעבר, יחד עם זאת קצת קשה לענות עליהן בצורה מפורטת ורחבה במסגרת הפורום ולכן אנסה לענות בתמציתיות ולתת לך תשוב בסיסית.

1. שאלת מועד עריכת הפיצול לפני או אחרי הבניה הינה שאלה שהמינהל והרשויות אדישות אליה שכן השווי של המגרש מתומחר יחד עם זכויות הבניה בין אם מימשת אותן ובין אם עדיין לא מימשת. השיקול הינו אינדיבידואלי של בעל הנחלה.
2. לא קיימת כיום הגבלה על מועד בניית בית המגורים לאחר ביצוע פיצול המגרש.
3. בניה מעבר ל- 160 מ"ר מחוייבת בתשלום דמי היתר למי שעדיין לא הצטרף להחלטות של רמ"י.
4. כנראה שכן.
5. בניית 3 יחידות תחייב תשלום נוסף לכל מטר בניה מעבר ל- 160 מ"ר.
6. אין הבדל בתשלום בין בעל הנחלה או הבן.
7. עלות הצטרפות לחוזה לדורות פחותה (3.75%) מעלות הפרדת מגרש (33%).
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד