צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
עצים גבוהים בן מיכאל   | 11:05 26/06/2019
עצים גבוהים עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 13:48 26/06/2019
עצים גבוהים ארנון שני   | 12:57 3/07/2019
עצים בין נחלות עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 16:22 3/07/2019
סעיף 51 לחוק המקרקעין.בחוק המקרקעין נקבע: "עצים או צמחים אחרים הגדלים סמוך למייצר, וענפיהם או שורשיהם מתפשטים לתוך מקרקעין שכנים, אין בעל המקרקעין השכנים או המחזיק בהם רשאי לדרוש סילוק הענפים או השורשים".
יש הבדל אם מדובר בהפרעה לאור השמש או נזק משמעותי שנגרם בשל הזליגה למקרקעי השכן ובכל מקרה ומקרה צריך לבחון את הדברים לגופם.

הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד