צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661
דלג על

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
מס רכישה בפלח שמעון   | 07:59 26/03/2018
מס רכישה על פלח עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 17:21 26/03/2018
מס רכישה בפלחשאלה שמעון רטנר   | 18:58 26/03/2018
מס רכישה בפלח עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 10:34 28/03/2018
על פי מיסוי מקרקעין יש להגיש דיווח לרשויות המס בתוך 40 יום "מיום העסקה". תשלום עבור הקצאת זכויות נוספות ע"י רמ"י לאלו הקיימות נחשב כעסקה חדשה ויש לדווח עליה.
עסקה של שימוש לא חקלאי בחלקת המגורים בנחלה, קבלת זכויות הפל"ח (בשיעור של % 91 או % 46 ככל ששולם היטל השבחה). במקרה בו נחתם עם בעל הזכויות חוזה חכירה ל - 49 שנים, יראו ברכישת זכויות פל"ח כעסקה במקרקעין החייבת במס רכישה.
מכיוו שאינני יודע מה הזכויות אותן קיבלת במסגרת הפל"ח לא ניתן היה לדעת אם אתה מחויב בתשלום מס רכישה או לא?
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד