צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
מכירת משק בין יורשים מיכל   | 15:09 13/09/2017
ירושה יריב ביט   | 13:41 14/09/2017
ירושה עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 00:05 17/09/2017
מכירת נחלה בין אחים עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 00:04 17/09/2017
מיכל שלום,
כעיקרון החישוב צריך להיות כלכלית לאחר הפחתת המיסים שהיו משולמים אילו היה המשק נמכר בשוק החופשי לצד שלישי. יחד עם זאת במסגרת הסכמים שנערכים בין בני משפחה נלקחים גם שיקולים אחרים בחשבון במסגרת עסקאות בהן המיסוי מופחת.
אינני יודע מה עשוי בית משפט לפסוק כאשר יובא בפניו המקרה ובו בקשה לפירוק שיתוף, ייתכן והוא יתחשב רק במיסים שמשולמים בפועל (ובמקרה שלך אין תשלום דמי הסכמה) וייתכן שבית המשפט יבצע הערכת שווי נטו לפי חוות דעת שמאי כאילו המשק נמכר לצד שלישי.
לכן, רצוי לנסות להגיע להסכמה ולפשרה בעניין לפני שפונים לבית משפט.
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד