צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
יישום החלטה 1464 חן   | 07:12 1/08/2017
יישום החלטה 1464 עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 19:11 2/08/2017
אכן בעלי נחלות שיבחרו להוון את חלקת המגורים ולשלם 33% לרשות מקרקעי ישראל לא יצטרכו לשלם למינהל תשלום נוסף בעקבות העברת הזכויות במגרש לאחד הילדים. מלאכת חישוב תשלומי האיזון בין בני המשפחה הינה קצת יותר מורכבת ובגדול מבלי להיכנס לשיקולים משפחתיים והיסטוריים צריכה להביא בחשבון את שווי המגרש לאחר הפיצול ואת הפגיעה בשווי הנחלה הנכה בהנחלה שזה מה שיוותר ליתר האחים.
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד