צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
הצטרפות להסכם רמ"י 1464Cool נעם   | 07:31 12/11/2016
הצטרפות להחלטה 1464 עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 11:55 15/11/2016
מעמדה של המושבה כנרת אכן אינו דומה למושבים רגילים בהם קיימת אגודה שיתופית מתפקדת ופעילה.
חוץ מהמושב כנרת קיימים מושבים נוספים שאינם עוד מושבים אבל קיימים בהם בעלי נחלות היסטוריים ולכן ברשות מקרקעי ישראל יצטרכו למצוא פתרון לבעיה זו.
בחלק מהמושבים גם חתימה של וועד המקומי או מזכיר הישוב עושה את העבודה כלפי המינהל אבל אין לדעת.
2. אישור על הרכב נחלה הינו אישור שמוציא מזכיר האגודה על השטחים והזכויות הקיימות לנחלה גודל חלקה א'' ב'' ו- ג'' והגידולים בהן.
3. אישור על העדר שיעבודים ומשכונים בשטח הנחלה ניתן לקבל ע"י הוצאת אישור זכויות נקי מרמ"י על כך שלא מופיעים בו התחייבויות לצדדי ג''.
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד