צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
רכישת נחלה - ידועים בציבור יונתן   | 09:20 28/09/2016
רכישת נחלה - ידועים בציבור עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 14:12 30/09/2016
בסעיפי חוק שונים, יש הגדרות שונות, למונח "בני זוג", מאחר ואין הגדרה אחידה למושג, יכול להיות שבני זוג יהיו "ידועים בציבור" לצרכיו של חוק אחד ,אבל לא יוגדרו כך בחוק אחר.
הואיל והנושא אינו מוסדר כראוי בחקיקה ואין הגדרה אחידה בית המשפט הוא זה שתפקידו לפרש את המונח בהתאם למטרת ותכלית ההוראה שבחוק .
רשות מקרקעי ישראל מכירה בבני זוג בצורה רחבה מעבר לבני זוג מאותו מין לצורכי רישום מגרשים בהרחבה ומכירים גם בבני זוג ידועים בציבור לצורך רכישת נחלה.
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד