צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
פיצול נחלה והוספת ממד אילן   | 12:08 23/01/2016
פיצול נחלה לאחר ירושה עו``ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 11:48 25/01/2016
כל עוד אין בעלים על הנחלה לא תתאפשר פיצול הנחלה והליכים אחרים המצריכים הגשת תוכניות וחתימה עליהן לאגודה ולרשות מקרקעי ישראל.
הליך הפיצול של החלקה של הדודה מתוך הנחלה ניתן לביצוע ועלויותיו כיום הינן 91% משווי הקרקע אולם יש צורך לרשום בעלים חי על הזכויות בנחלה.
גם לצורך הוספת ממ"ד יש להגיש תוכניות שעל בעל הנחלה לחתום עליהן, כך שעד שלא יהיה בעל נחלה לא תוכל להגיש תוכניות גם לבניית ממ"ד.
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד