צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
תצהיר זכויות לא נוטוריוני ללא פעולות נוספות מה משמעותו? מזל   | 14:11 21/03/2015
לא נקבע בן ממשיך המשך מההודעה הקודמת מזל   | 14:22 21/03/2015
תצהיר העברת זכויות במשק חקלאי עו''ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 10:50 22/03/2015
תצהיר העברת זכויות חתום ע"י ההורים מראה על רצונם והסכמתם של ההורים להעברת הזכויות במשק לבנם גם אם אין המדובר ביפוי כח נוטריוני. העובדה שההורים לא עשו דבר במשך 20 שנה מלמדת שדעתם היתה נוחה מפעולתם ולא רצו לחזור בהם.
בניה בלתי חוקית בשטח הנחלה אכן יכולה לגרור לכך שינתן צו הריסה על המבנים שאינם חוקיים.
דעתי המשפטית היא שאם אין נסיבות נוספות לכך שההורים לא חזרו בהם ממתן התצהיר או שקיימת בעייתיות במתן התצהיר אז קיימת לבן עילה לדרוש את זכויותיו בנחלה.
על כל פנים יש לראות את המסמכים הרלבנטיים כדי לחוות דעה מקצועית.
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד