צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661
דלג על

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
דמי השבחה בפיצול נחלה? שי   | 14:40 11/09/2014
היטל השבחה בפיצול נחלה עו''ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 10:50 21/09/2014
היטל השבחה מוטל כאשר יש שוני בזכויות הקיימות במקרקעין, לדוגמא כאשר מאושרת תוכנית שמאפשרת הגדלת מס'' יחידות הדיור או הרחבת זכויות בניה, חלה חובת תשלום זה.
תשלום דמי ההיוון בשיעור 33% הינו תשלום המשולם לרשות מקרקעי ישראל על כך ששונה הייעוד של הקרקע והוא מאפשר את רכישת זכויות המגורים בו בעוד תשלום היטל ההשבחה מיועד לרשות המקומית.
הכנת תוכניות והגשתם לאישור אינה סותרת את האפשרות בעתיד לפצל את החלקה, דרישת התשלום תישלח אליכם במועד בו ייושמו ההחלטות החדשות.
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד