צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661
דלג על

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
פרצלציה בנחלה פנינוש   | 12:27 19/12/2012
פרצלציה בנחלה עו''ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 21:35 19/12/2012
פרצלציה שטח פרטי דפנה   | 00:29 11/09/2013
פרצלציה בשטח פרטי בנחלה עו''ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 11:28 15/09/2013
עריכת הפרדת מגרש מנחלה יכולה להיעשות רק בשטח חלקת המגורים ולא בחלקות החקלאיות, לכן אין משמעות אם יש על הקרקע עצי פרי או לא. השאלה אם המדובר בשטח של ה- 2.5 דונם עליו נמצאים בתי המגורים בנחלה.
לאחר השלמת הליך הפרצלציה, לא חלים תשלומים על המוכר למינהל מקרקעי ישראל דוגמת תשלומי דמי הסכמה על המגרש שהופרד משטח הנחלה.
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד