צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

הקלות משמעותיות במדיניות האכיפה - תיקון 116

שמחים לעדכן על הקלה משמעותית במדיניות האכיפה ביחס לפעולות לא חקלאיות המבוצעות במושבים (הקפאה חלקית של תיקון 116 לחוק).
משרד המשפטים הודיע ביום 12.11.20, כי למשך תקופת זמן קצובה יחולו הקלות במדיניות האכיפה ביחס להקמתם של מבני מגורים בלתי חוקיים שנבנו בשטחים חקלאיים.
 
חוק קמיניץ או בשמו העממי תיקון 116 לחוק התכנון והבניה שנחקק בשנת 2017, העניק סמכות ליחידת אכיפת דיני התכנון והבניה במשרד האוצר, כך שניתן יהיה להטיל קנסות בין היתר על בעלי נחלות ומשקים חקלאיים העושים שימוש במבנים בלתי חוקיים.
 
מאז תיקון החוק בשנת 2017, הונהגה מדיניות אכיפה אגרסיבית, במסגרתה הוטלו קנסות כבדים על בעלי נחלות במאות אלפי שקלים בגין כל עבירה.
 
ההסכמה שהושגה עם משרד המשפטים הינה שעד סוף שנת 2022, יחידת הפיקוח תשים את הטיפול בעבירות בניה שבוצעו בחלקת המגורים (חלקה א') בתחתית סדר העדיפויות (במידה והדבר ניתן יהיה להסדרה).
 
כמו כן הודיע משרד המשפטים כי יוקם ע"י רשות מקרקעי ישראל צוות ייעודי שיעדכן את רשימת השימושים המותרים להשכרה במסגרת הפעילות המוגדרת כבלתי חקלאית.
 
אין ספק שמדובר בהישג משמעותי למגזר החקלאי שימנע את המשך הטלת הקנסות הכבדים באופן שהקשה להתמודד עימו מהבחינה המשפטית ויאפשר לבעלי נחלות להגיע להליך הסדרה ופינוי השימושים החורגים המועדים סבירים ולא תחת לחץ.
שימו לב, זה לא אומר שעכשיו ניתן לנוח על זרי הדפנה אבל זה נותן קצת אוויר לנשימה וזמן סביר לפעילות הסדרה  של כלל השימושים בנחלה.
סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד