צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

מבצע ברשות מקרקעי ישראל להסדרת שימושים חורגים בנחלה

כפי שכבר פרסמנו בראשית השנה, ברשות מקרקעי ישראל ערכו בחינה מחודשת של המדיניות שהיתה קיימת עד כה, לפיה דרישת תשלום דמי השימוש על שימושים שאינם חקלאיים בנחלות, חייבה תשלום עבור משך כל התקופה בה נעשו השימושים גם כשהדבר עלה על 7 שנים.

 

ביום 3.8.16, הודיעה רשות מקרקעי ישראל על יציאה למבצע, בו תתאפשר הסדרת שימושים חורגים בנחלות לתקופה מוגבלת. במסגרת המבצע יוכלו חוכרים להסדיר את החובות הקיימים אשר לא הוסדרו בגין דמי שימוש, על פעילות שונות שהתבצעה בשטח החקלאי ואשר לא ניתן לה אישור ואשר בוצעה החל מחודש יולי 2009 ועד היום.

 

המבצע לא יכלול בעלי משקים שכנגדם החלו לנקוט בהליכים משפטיים וגם לא ישמש כתרוץ לעיכוב קיומם שלל הליכים משפטיים שכבר מתקיימים.

 

השימושים אותם ניתן יהיה להסדיר הם בעיקר בתוך חלקת המגורים, בה ניתן לבצע שימושים למטרת פל"ח שימושים שלא יעלו מעבר לשטח של 500 מ"ר עבור פל"ח (מחסנים סככות חנויות).

 

חשוב לדעת שרמ"י לא תאפשר להסדיר שימושים שאינם חקלאיים במבנים שלא ניתן יהיה להסדירם תכנונית, אך מצד שני גם אם לא ניתן להסדיר שימושים אלו עדיין לבעל הנחלה יהיה תמריץ לשלם על תקופה מוגבלת זו ולפתור עצמו מתשלום על שנים עברו.

 

התנאים להצטרפות למבצע:

  • תקופת ההסדרה תהיה החל מחודש יולי 2009 ועד למועד ההסדרה.
  • הסדרת כל השימושים שאינם מוסדרים בנחלה.
  • תשלום דמי שימוש עבור תקופת העבר.
  • ביצוע ההסדרה עד חודש דצמבר 2017 .

לפי ההחלטה הקיימת כיום, המבצע יימשך לתקופת זמן מוגבלת עד לסוף שנת 2017, לכן במיוחד עתה כאשר על הפרק עומדות יישומן של החלטות חדשות המאפשרות עיגון הזכויות וחתימה על הסכמי חכירה ישירים בין המתיישב לרמ"י חשוב להתחיל בהסדרת השימושים החורגים מוקדם שכן זהו תנאי סף להצטרפות להחלטות החדשות.

 

אל תחכו לדקה ה- 90 לבקש ארכות בסוף התקופה, בואו לברר כבר היום במה כרוכה הסדרת השימושים אצלכם בנחלה, כדי שלא תצטערו בעתיד שפספסתם את ההטבה.

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד