צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

חוזר משרד - 29/2012

 [LNAME] [FNAME] שלום,

 

משרדנו מביא בפניכם סקירת מאמרים, פסקי דין, פסקי בוררות, החלטות שניתנו על ידי רשם האגודות והחלטות מינהל מקרקעי ישראל, אשר פורסמו לאחרונה בתחום המגזר החקלאי, בנושא אגודות שיתופיות, מושבים, משקים חקלאיים, "בן ממשיך", משקי עזר, בתים מקצועיים, מיסוי מקרקעין, וירושת המשק החקלאי.

 

 

 

- המינהל אוכף את תנאי הסכם הפיתוח -


בית המשפט קובע, כי רוכש מגרש מחוייב לעמוד במסגרת הזמן שנקצב לו בהסכם הפיתוח לצורך בניית בית המגורים. קבלת ארכה להשלמת הבניה לאחר תום תקופת ההסכם, מחייבת תשלום של 31% מערך הקרקע!!!

 

לקריאת המאמר

 

 

- בניה למגורים בחלקה א' - החלטה 1252-

 

אישור החלטה 1252 בעניין בניה למגורים בחלקה א' בנחלה במושבי עובדים מיום 30.1.12, אושרה ע"י מועצת מקרקעי ישראל ונכנסה לתוקף ביום 16.4.12, החלטה המעדכנת ומחליפה את החלטה מס' 1147 . 

 

לקריאת ההחלטה

 

 

- איך להגדיר את פעולות קק"ל במהלך השנים במושבים?


עורכי הדין מעלים שאלה עקרונית באשר להגדרה המדוייקת של פעולות קק"ל בישוב כפר אז"ר לאורך השנים. האם מדובר בנאמנות ואז יש לבחון את פעולות קק"ל כפעולות נאמן, והאם המתיישבים העניקו לקק"ל את הבעלות על הקרקע כמתנה על תנאי?

 

לקריאת הכתבה 

 

 

- פסיקת בית המשפט העליון בעניין הקצאת נחלות פנויות -

 

בית משפט מחוזי קבע כי פעולת ועד האגודה נעשתה מתוך ניגוד עניינים לקידום הקצאת נחלות פנויות במושב לבני משפחה של חברי ועד ולכן ההקצאה בטלה.

בית משפט העליון הותיר את ההחלטה על כנה אך קבע כי המערערים, משפחת צורן אשר הליכי קבלתם לאגודה לא היתה נגועה בקרבה משפחתית לחברי הוועד, הקצאת הנחלה אליהם לא תבוטל.

 

 

לקריאת המאמר

 

 

 

ניוזלטר זה הינו למידע כללי בלבד, ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.

 

 

ניוזלטר זה נשלח אליך היות שהינך מופיע/ה ברשומותינו כמי שהסכימ/ה לקבל את חוזר המשרד המופץ ע"י משרדנו באם לא נתת הסכמתך כאמור, אנא קבל/י התנצלותנו. במידה ואינך מעוניין/ת לקבל הודעות דומות בעתיד, נא שלח/י הודעה באמצעות הקישור המפויע בתחתית העמוד.

 

לשאלות והערות ניתן לפנות למנהל האתר בדוא"ל office@gilad-law.co.il

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד