צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

חוזר משרד 33/2012

 

משרדנו מביא בפניכם סקירת מאמרים, פסקי דין, פסקי בוררות, החלטות שניתנו על ידי רשם האגודות השיתופיות והחלטות מינהל מקרקעי ישראל, אשר פורסמו לאחרונה בתחום המגזר החקלאי, בנושא אגודות שיתופיות, מושבים, משקים חקלאיים, נחלות, "בן ממשיך", משקי עזר, בתים מקצועיים, מיסוי מקרקעין, וירושת המשק החקלאי.

 

 

 

- זהירות בהענקת חלק מהזכויות בנחלה במתנה -


כאשר לאחר העברת הזכויות במתנה בנחלה, בפועל נותרו עיקר הזכויות בנחלה בידי ההורים, הם ממשיכים להתגורר בבית המגורים, לקבל את ההכנסות מהאגודה ומממקורות הכנסה אחרים המצויים במשק ועל מקבל המתנה חלות הגבלות המונעות ממנו לעשות בנחלה כראות עיניו, הרי ש"העברת הזכויות" שהתיימרו ההורים להעביר בהסכם המתנה לאו העברה היא!!!

 

לקריאת המאמר

 


 

- מוסד ליישוב סכסוכים חקלאיים -

איגוד שמאי הביטוח השיק השבוע מוסד ליישוב סכסוכים בחקלאות בו ניתן לדון במסגרת גישור, ובוררות ושמאות מכרעת. בנוסף, ישמש המוסד ערכאה לדיונים בכל הסכסוכים הקשורים בחקלאות .

 

לקריאת הכתבה

  

 
- הסדרת תעריפי המים לשנת 2013 -

כללי תעריפי המים והביוב, קובעים כי לכל נפש מגיעה כמות מים בגובה של 3.5 מ"ק לחודש (ולא פחות מ- 7 מ"ק לחודש ליחידת דיור) בתעריף מים נמוך. זכות זו כפופה לעדכון מספר הנפשות אצל ספק המים. ספק המים זכאי לרכוש או להפיק מקידוחיו כמות מים בתעריף נמוך בהתאם.
על מנת שנוכל לקבוע לכם את הכמות המוכרת לשנת 2013, עליכם להעביר לנו לא יאוחר מה- 15 בנובמבר 2012 את ה
טופס המצ"ב חתום בידי מורשה חתימה ומאומת בתצהיר בפני עו"ד.
לנוחותכם.

 

 להורדת טפסים מתאימים  

 

 

- מדוע לא מקבלים שירות במינהל מקרקעי ישראל?


אם שלחתם פניה לאחרונה למינהל מקרקעי ישראל או הגעתם לקבל שירות במשרדי המינהל ונתקלתם בעיכובים, סחבת ושיהוי במענה לפנייתכם הסיבה הינה החלפת שדרת הניהול והוצאתם לפנסיה של חלק נכבד מבעלי התפקידים במחלקות החקלאיות כחלק מהרפורמה להפיכת המינהל לרשות מקרקעי ישראל כבר בתחילת שנת 2013.

 

לקריאת הכתבה

 


- החלטת מועצה:

 

פדיון קרקע חקלאית לצורכי תעסוקה - בנצי ליברמן מנהל מינהל מקרקעי ישראל: "פדיון מיידי של קרקע חקלאית שיעודה שונה למגורים או לתעסוקה הוא צו השעה על רקע המחסור בקרקעות זמינות למטרות אלו ועל כן יש חשיבות לתת תמריצים לאותם חקלאים המחזיקים בחוזה מול המינהל כדי שישחררו את הקרקע לטובת צורכי המשק". המועצה אישרה הרחבה של החלטה העוסקת בפדיון קרקע חקלאית שיעודה שונה ממגורים בלבד גם למטרות תעסוקה, תוך מתן תמריצים ופיצויים למחזיקים בה בחוזה מול המינהל. ההחלטה המקורית הביאה לפדיון קרקע באזור המרכז שאפשר שיווק כ-2,500 יח"ד. המטרה להביא לפדיון מהיר של קרקע חקלאית למטרת תעסוקה עקב המחסור שנוצר בקרקע זמינה לשיווק . התמריץ יינתן בדרך של תשלום פיצוי נוסף בשיעור של 50% מסכום הפיצוי הנהוג על פי החלטת המועצה, בהתאם לסוג הגידול.

 

 

 

ניוזלטר זה הינו למידע כללי בלבד, ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.

 

 

ניוזלטר זה נשלח אליך היות שהינך מופיע/ה ברשומותינו כמי שהסכימ/ה לקבל את חוזר המשרד המופץ ע"י משרדנו באם לא נתת הסכמתך כאמור, אנא קבל/י התנצלותנו. במידה ואינך מעוניין/ת לקבל הודעות דומות בעתיד, נא שלח/י הודעה באמצעות הקישור המפויע בתחתית העמוד.

 

לשאלות והערות ניתן לפנות למנהל האתר בדוא"ל office@gilad-law.co.il

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד