צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

חוזר משרד - 28/2012

משרדנו מביא בפניכם סקירת מאמרים, פסקי דין, פסקי בוררות, החלטות שניתנו על ידי רשם האגודות והחלטות מינהל מקרקעי ישראל, אשר פורסמו לאחרונה בתחום המגזר החקלאי, בנושא אגודות שיתופיות, מושבים, משקים חקלאיים, "בן ממשיך", משקי עזר, בתים מקצועיים, מיסוי מקרקעין, וירושת המשק החקלאי.

 

 

- רק ועד המושב יכריע האם להוציא מחברות מי שעזב את המושב -

בית המשפט קובע, כי די בהחלטת ועד האגודה, כדי להפקיע את חברותם של מי שאינם מתגוררים בתחום המושב, ואין צורך בהתניית כינוסה של האסיפה הכללית, על מנת לתת תוקף להחלטת ועד האגודה להוצאתם מחברות באגודה. הפסקת המגורים במושב עלתה לבני הזוג בהפסד חברות באגודה על כל המשתמע מכך.

לקריאת המאמר

 

 

- הקצאת קרקע למתקנים סולאריים - החלטה 1254 -

 

בתוקף סמכותה לפי סעיף 3 לחוק מינהל מקרקעי ישראל, התש"ך - 1960 החליטה מועצת מקרקעי ישראל בישיבתה מיום ו' בשבט תשע"ב (30 בינואר 2012) לקבוע כללים להקצאת קרקע למתקנים סולאריים בפטור ממכרז.

 

לקריאת ההחלטה

 

 

- הודעתו של שי דותן לפרדסנים -


בימים אלה החל משרד החקלאות ופיתוח הכפר בפעולות אכיפה מוגברות בתחום הפרדסנות, פעילות זו הינה בנוסף לפעילות מתוגברת מצד משרד החקלאות כנגד אגודות שיתופיות ומתיישבים כאחד, בנושא השימושים בשטח הנחלה העומדים בסתירה לחוק ההתיישבות.

לקריאת ההודעה

 

 

רשות מקרקעי ישראל תחוייב לפרסם החלטותיה באנטרנט -


מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק רשות מקרקעי ישראל (תיקון מס` 9) (פרסום החלטות), התשע”ב-2012 (קריאה ראשונה). הצעת החוק באה לתקן את חוק רשות מקרקעי ישראל, התש”ך-1960, כך שהחלטות מועצת הרשות, החלטות וועדותיה והחלטות הנהלת הרשות, יפורסמו באתר האינטרנט של הרשות, למעט מידע שאין חובה למסרו לפי חוק חופש המידע, התשנ”ח–1998.

 

לקריאת ההחלטה 

 

 

 

ניוזלטר זה הינו למידע כללי בלבד, ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.

 

 

ניוזלטר זה נשלח אליך היות שהינך מופיע/ה ברשומותינו כמי שהסכימ/ה לקבל את חוזר המשרד המופץ ע"י משרדנו באם לא נתת הסכמתך כאמור, אנא קבל/י התנצלותנו. במידה ואינך מעוניין/ת לקבל הודעות דומות בעתיד, נא שלח/י הודעה באמצעות הקישור המפויע בתחתית העמוד.

 

לשאלות והערות ניתן לפנות למנהל האתר בדוא"ל office@gilad-law.co.il

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד