צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

חוזר משרד - 25/2012

משרדנו מביא בפניכם סקירת מאמרים, פסקי דין, פסקי בוררות, החלטות שניתנו על ידי רשם האגודות והחלטות מינהל מקרקעי ישראל, אשר פורסמו לאחרונה בתחום המגזר החקלאי, בנושא אגודות שיתופיות, מושבים, משקים חקלאיים, "בן ממשיך", משקי עזר, בתים מקצועיים, מיסוי מקרקעין, וירושת המשק החקלאי.

 

 

- "ידעתי בני ידעתי" - הזכות לצוות את הנחלה לכל אחד
 

לא אחת, שמים עצמם שופטים במקום המנוחים בעלי הזכויות בנחלה, נכנסים לנעליהם ומבקשים לערוך מעין "צדק חלוקתי" בין היורשים, למרות שבעלי המשק כלל לא התכוונו לכך, ורצונם האמיתי היה להעניק את הזכויות במשק לבן אחד בלבד.

 

לקריאת המאמר המלא


 

 - המינהל בוחן הקלות על מיזמים סולאריים -

 

הנהלת המינהל תדון במדיניות החדשה בנוגע להקמת מתקנים קרקעיים לייצור אנרגיה סולארית. אם יאושר נוסח הצעת ההחלטה, הוא יובא לאישור מועצת המינהל בתוך כחודש.


לקריאת הכתבה 

 

 

- פסק דין -

זוג חקלאים במושב הלכו לעולם בזה אחר זה. כשמת האב, חתמו הבנות ויתור על חלקן בירושה, וכשהלכה לעולמה האם, התברר שציוותה את המשק כולו לבת אחת. האחיות האחרות תבעו את היורשת מכוח הצוואה, ובית המשפט נדרש לדון בשאלת דינו של צו ירושה לקרקע ביישוב שיתופי חקלאי .

 לקריאת הכתבה

 

 

עקרונות לחלוקת מכסת מים -

 

החלטתו של רשם האגודות השיתופיות בבקשת משרד החקלאות, לקביעת עקרונות אלה וזאת לאור מצב משק המים במדינה והצפי שהקיצוץ במכסות המים ימשך גם בעתיד.

 

להחלטת רשם האגודות השיתופיות

 

 

 

 

ניוזלטר זה הינו למידע כללי בלבד, ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.

 

 

ניוזלטר זה נשלח אליך היות שהינך מופיע/ה ברשומותינו כמי שהסכימ/ה לקבל את חוזר המשרד המופץ ע"י משרדנו באם לא נתת הסכמתך כאמור, אנא קבל/י התנצלותנו. במידה ואינך מעוניין/ת לקבל הודעות דומות בעתיד, נא שלח/י הודעה באמצעות הקישור המפויע בתחתית העמוד.

 

לשאלות והערות ניתן לפנות למנהל האתר בדוא"ל office@gilad-law.co.il

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד