צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

חוזר משרד - 22/2011

 

משרדנו מביא בפניכם סקירת מאמרים, פסקי דין, פסקי בוררות, החלטות שניתנו על ידי רשם האגודות והחלטות מינהל מקרקעי ישראל, אשר פורסמו לאחרונה בתחום המגזר החקלאי, בנושא אגודות שיתופיות, מושבים, משקים חקלאיים, "בן ממשיך", משקי עזר, בתים מקצועיים, מיסוי מקרקעין, וירושת המשק החקלאי.

 

  

- האם ניתן להוריש בצוואה את מכסת הביצים כחלק מהנחלה ?
 

מה מעמדה המשפטי של מכסת ביצים בנחלה? האם היא חלק בלתי נפרד מהנחלה, ולכן יש להביאה בחשבון במסגרת הפיצוי ליורשים או שהיא בעלת אופי כלכלי עצמאי וניתן להורישה בנפרד מהזכויות בנחלה ולכן אין להביא בחשבון את ערכה הכללי כחלק נוסף משווי המשק?

 

 

לקריאת המאמר המלא

 

 

 - דחיית בקשת ניר בנים בעניין חלוקת מניות תנובה - בית המשפט העליון

 

נדחתה בקשת אגודת מושב ניר בנים, לקיומו של דיון נוסף בנוגע להחלטה קודמת של בית המשפט העליון, הקובעת, כי ניתן לחלק באופן לא שוויוני את יחידות ההשתתפות בתנובה, כאשר לרפתנים ניתנת עדיפות על פני יתר חברי האגודה.

 
 

- בג"ץ רקפת  - 8036/07 - פאתנה אבריק-זבידאת ואח' נ' מינהל מקרקעי ישראל ואח'

התקבלה עתירץ בני זוג ערבים כנגד מינהל מקרקעי ישראל והישוב רקפת, לפיה חייב בית המשפט את הישוב לנהוג כלפי בני הזוג בהליכי קבלה רגילים כפי הנהוג ביחס לקבלת חברים ויחתימם על הסכמים הנדרשים.

 

 

  

ניוזלטר זה הינו למידע כללי בלבד, ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.

 

 

ניוזלטר זה נשלח אליך היות שהינך מופיע/ה ברשומותינו כמי שהסכימ/ה לקבל את חוזר המשרד המופץ ע"י משרדנו באם לא נתת הסכמתך כאמור, אנא קבל/י התנצלותנו. במידה ואינך מעוניין/ת לקבל הודעות דומות בעתיד, נא שלח/י הודעה באמצעות הקישור המפויע בתחתית העמוד.

 

לשאלות והערות ניתן לפנות למנהל האתר בדוא"ל   office@gilad-law.co.il

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד