צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

חוזר משרד - 21/2011

 

משרדנו מביא בפניכם סקירת מאמרים, פסקי דין, פסקי בוררות, החלטות שניתנו על ידי רשם האגודות והחלטות מינהל מקרקעי ישראל, אשר פורסמו לאחרונה בתחום המגזר החקלאי, בנושא אגודות שיתופיות, מושבים, משקים חקלאיים, "בן ממשיך", משקי עזר, בתים מקצועיים, מיסוי מקרקעין, וירושת המשק החקלאי.

 

 

- כיצד להפחית את תשלום מס השבח במכירת נחלה - הוצאות מוכרות
 

מה עושים, כאשר למוכר הנחלה אין את האפשרות להציג את המסמכים המעידים על ההוצאות המותרות בניכוי במסגרת סעיף 39 לחוק מיסוי מקרקעין? מה יעשה נישום אשר איבד או לא שמר את הקבלות המעידות על ההוצאות השונות שנעשו בפועל במהלך השנים בנחלה ואשר הביאו להשבחת המקרקעין?


לקריאת המאמר המלא

 

 

  

- האגודה חוייבה להחזיר תשלום כספים שגבתה ביתר
 
 

פסק בוררות שניתן בוועדה המשפטית המרכזית שליד תנועת מושבי העובדים בישראל ותנועת המושבים בישראל קובע כי תשלום שנדרש על-ידי מושב אורה ממתיישבים חדשים שרכשו שטח בהרחבת המושב נגבה בניגוד לדין, וכי על המושב להחזיר לתובעים סכום של כ-60 אלף שקל.

 

לקריאת הכתבה

 

 

- המינהל אישר קבלת ערבים לישוב רקפת
 

בני זוג ערבים נדחו על ידי ועדת הקבלה של היישוב רקפת בנימוק של "חשש לפגיעה ממשית במרקם החברתי", אולם ממלא מקום מנהל מינהל מקרקעי ישראל הפך את ההחלטה.

  

לקריאת המאמר המלא

 

  

ניוזלטר זה הינו למידע כללי בלבד, ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.

 

 

ניוזלטר זה נשלח אליך היות שהינך מופיע/ה ברשומותינו כמי שהסכימ/ה לקבל את חוזר המשרד המופץ ע"י משרדנו באם לא נתת הסכמתך כאמור, אנא קבל/י התנצלותנו. במידה ואינך מעוניין/ת לקבל הודעות דומות בעתיד, נא שלח/י הודעה באמצעות הקישור המפויע בתחתית העמוד.

 

לשאלות והערות ניתן לפנות למנהל האתר בדוא"ל   office@gilad-law.co.il

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד