צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

חוזר משרד - 20/2011

משרדנו מביא בפניכם סקירת מאמרים, פסקי דין, פסקי בוררות, החלטות שניתנו על ידי רשם האגודות והחלטות מינהל מקרקעי ישראל, אשר פורסמו לאחרונה בתחום המגזר החקלאי, בנושא אגודות שיתופיות, מושבים, משקים חקלאיים, "בן ממשיך", משקי עזר, בתים מקצועיים, מיסוי מקרקעין, וירושת המשק החקלאי.

 

 

- עידכון צוואות והסכמים משפחתיים בעקבות אישור החלטה 979

 

מאז קבלת החלטת הבג"ץ אשר אישר את החלטה 979, רבים מבעלי הנחלות, מבצעים שינויים באופן בו תוכננה חלוקת עזבונם והם עורכים מחדש את צוואותיהם וההסכמים המשפחתיים שהיו קיימים עד כה, במטרה לאפשר הענקת זכויות, במגרש שיפוצל מהנחלה לבן משפחה נוסף או לצורך מימוש הזכויות במגרש ומכירתו לצד שלישי.

 

לקריאת המאמר המלא

 

 

 - דעתו של בג"ץ לא נוחה מחוק ועדות הקבלה במושבים

 

שופטי בג"ץ מאותתים כי יש להם הסתייגויות מהחוק המאפשר ליישובים קהילתיים שלא לקבל לחברות מי ש"לא מתאימים למרקם האנושי". הם הורו למדינה להסביר בתוך 60 יום מדוע אין לבטל את החוק, שרבים רואים בו כזה המאפשר אפליה וגזענות.

 

לקריאת הכתבה

 

 

- האגודה תחזיר כספים למתיישבים שרכשו מגרש בהרחבה

 

פסק בוררות שניתן בוועדה המשפטית המרכזית שליד תנועת מושבי העובדים בישראל ותנועת המושבים בישראל קובע כי תשלום שנדרש על-ידי מושב אורה ממתיישבים חדשים שרכשו שטח בהרחבת המושב נגבה בניגוד לדין, וכי על המושב להחזיר לתובעים סכום של כ-60 אלף שקל.

 

לקריאת הכתבה

 

 

- חוסר שקיפות במינהל מקרקעי ישראל ועליית מחירי הנדל"ן 

 

על פי חוק מקרקעי ישראל מחוייבים המינהל והרשות החדשה האמורה לרשת את מינהל מקרקעי ישראל להפעיל מאגר מידע שיהיה פתוח לעיון הציבור, שבו ייכללו פרטים על התקשרויות חוזיות של הרשות לגבי מקרקעין שבניהולה. ממחקר שפירסם מכון ירושלים לחקר שווקים עולה כי חוסר השקיפות במידע שמנוהל על ידי מינהל מקרקעי ישראל מהווה מכשול לפיתוח שוק הנדל"ן בישראל. 

 

לקריאת המאמר המלא

 

 

 

ניוזלטר זה הינו למידע כללי בלבד, ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.

 

 

ניוזלטר זה נשלח אליך היות שהינך מופיע/ה ברשומותינו כמי שהסכימ/ה לקבל את חוזר המשרד המופץ ע"י משרדנו באם לא נתת הסכמתך כאמור, אנא קבל/י התנצלותנו. במידה ואינך מעוניין/ת לקבל הודעות דומות בעתיד, נא שלח/י הודעה באמצעות הקישור המפויע בתחתית העמוד.

 

לשאלות והערות ניתן לפנות למנהל האתר בדוא"ל   office@gilad-law.co.il

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד