צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

חוזר משרד - 19/2011

משרדנו מביא בפניכם סקירת מאמרים, פסקי דין, פסקי בוררות, החלטות שניתנו על ידי רשם האגודות והחלטות מינהל מקרקעי ישראל, אשר פורסמו לאחרונה בתחום המגזר החקלאי, בנושא אגודות שיתופיות, מושבים, משקים חקלאיים, "בן ממשיך", משקי עזר, בתים מקצועיים, מיסוי מקרקעין, וירושת המשק החקלאי.

 

 

- פסיקת בג"ץ והשלכותיה על החלטות המינהל 979 ו- 1101

 

גולת הכותרת של פסיקת בג"ץ, ביחס להחלטה 979 ו- 1101, מעבר להחלטות הפרקטיות המאפשרות פיצולי מגרשים והסדרת שימושים חורגים בנחלה, הינה ההכרה בעצם עיגון זכויות המגורים של בעלי נחלות בחלקת המגורים, ומתן אפשרות לחתימה על חוזה חכירה לדורות.

 

לקריאת המאמר המלא

 

 - החלטת בג"ץ הקרקעות החדשה - בקיבוצים מאוכזבים במושבים מרוצים

 

פסיקת בג"ץ בעניין הזכאות של חברי מושבים וקיבוצים על בתיהם נתנה תוקף להחלטות קודמות של המינהל בנושא; עם זאת היא פתחה פתח לשאלות ודילמות רבות בקרב הקיבוצניקים והמושבניקים - למשל, האם יצליחו הקיבוצים להגיע להסכמה בנוגע ליישום ההחלטות.

 

לקריאת הכתבה

 

- הצעה להפסקת ריסוס כימי קרוב לאיזורי מגורים

 

הארגון לחקלאות אורגנית יוזם הצעת חוק שתמנע ריסוס בחמרים כימיים מסוכנים בקרבת בתי מגורים. מסתבר שרבים, שבוחרים לגור באזורים כפריים כדי להימלט מזיהום האוויר בעיר הגדולה, מגלים כי הם חשופים לזיהומים מסוג אחר: ריסוסי חומרי הדברה החודרים לבתים הכפריים השלווים עליהם חלמו.

 

לקריאת הכתבה

 

- קו מתח גבוה אינו עילה לקבלת פיצוי מחברת חשמל

 

במושב שתולים טענו כי פרישת קו מתח גבוה בשדותיו תפגע ביכולת לתכנן את הקרקע. הטענה נדחתה בנימוק שלאחר שינוי ייעוד הקרקע חוזרת ממילא למינהל

 

לקריאת המאמר המלא

 

 

ניוזלטר זה הינו למידע כללי בלבד, ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטיו/או כתחליף לייעוץ משפטי.

אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.

 

 

ניוזלטר זה נשלח אליך היות שהינך מופיע/ה ברשומותינו כמי שהסכימ/ה לקבל את חוזר המשרד המופץ ע"י משרדנו באם לא נתת הסכמתך כאמור, אנא קבל/י התנצלותנו. במידה ואינך מעוניין/ת לקבל הודעות דומות בעתיד, נא שלח/י הודעה באמצעות הקישור המפויע בתחתית העמוד.

 

לשאלות והערות ניתן לפנות למנהל האתר בדוא"ל   office@gilad-law.co.il

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד