צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

חוזר משרד - 18/2011

 

משרדנו מביא בפניכם סקירת מאמרים, פסקי דין, פסקי בוררות, החלטות שניתנו על ידי רשם האגודות והחלטות מינהל מקרקעי ישראל, אשר פורסמו לאחרונה בתחום המגזר החקלאי, בנושא אגודות שיתופיות, מושבים, משקים חקלאיים, "בן ממשיך", משקי עזר, בתים מקצועיים, מיסוי מקרקעין, וירושת המשק החקלאי.

 

 

- עבדים היינו לבן הממשיך שמינינו 

 

זה הוא אחד המצבים אשר בהם ההורים מכניסים עצמם ביודעין ליחסי תלות, ולמעשה מגבילים את יכולותיהם הכלכליות ואת האפשרות לשנות את החלטתם על הורשת הנחלה כאשר הנחלה היא כל הונם ורכושם ומקור פרנסתם. אומנם על פי הפסיקה, עצם ההכרה בבן כ"בן ממשיך" אינה מעניקה לבן זה זכויות קנייניות במשק, אך היא מעניקה הרבה יותר מסתם הצהרה של ההורים שכן בעצם המינוי הופכות זכויותיהם של ההורים במשק לזכויות הנושאות "הגבלה" אשר תלווה את הצדדים מיום המינוי ואילך.
 

להורדת המאמר המלא

 

 

- אושר החוק האוסר למכור את קרקעות המדינה לזרים

 

הכנסת אישרה (יום ג' 29.3.11) בקריאה שניה ושלישית, חוק האוסר למכור את קרקעות המדינה לזרים - יחידים או חברות. עיסקה כזו לא תרשם בטאבו והיועץ המשפטי לממשלה יוכל לפנות לבית המשפט, כדי שיצהיר שהעיסקה בטלה.

 

להורדת המאמר המלא 

 

 

- שיווק של כ - 7,000 יחידות דיור
 

בראשית השבוע אישרה הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את חוק החלב, שיזם שר החקלאות (לשעבר) שלום שמחון, המחזיק גם כיום בתיק החלב, שנמסר לו באופן זמני על ידי שרת החקלאות אורית נוקד. חוק החלב קובע כי הסכמות שהושגו באמצעות מו"מ בין שלושת הגופים המעורבים בו - היצרנים, הממשלה והמחלבות - יעגנו בחקיקה.

 

להורדת המאמר המלא

 

 

ניוזלטר זה הינו למידע כללי בלבד, ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטיו/או כתחליף לייעוץ משפטי.

אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.

 

 

ניוזלטר זה נשלח אליך היות שהינך מופיע/ה ברשומותינו כמי שהסכימ/ה לקבל את חוזר המשרד המופץ ע"י משרדנו באם לא נתת הסכמתך כאמור, אנא קבל/י התנצלותנו. במידה ואינך מעוניין/ת לקבל הודעות דומות בעתיד, נא שלח/י הודעה באמצעות הקישור המפויע בתחתית העמוד.

 

לשאלות והערות ניתן לפנות למנהל האתר בדוא"ל   office@gilad-law.co.il

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד