צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

חוזר משרד - 07/2009

 

 

משרדנו מביא בפניכם סקירת מאמרים, פסקי דין, פסקי בוררות, החלטות שניתנו על ידי רשם האגודות והחלטות מינהל מקרקעי ישראל, אשר פורסמו לאחרונה בתחום המגזר החקלאי, בנושא אגודות שיתופיות, מושבים, משקים חקלאיים, "בן ממשיך", משקי עזר, בתים מקצועיים, מיסוי מקרקעין, וירושת המשק החקלאי.

 

 

יוסף "הבן הממשיך"

 

מינויו של "בן ממשיך" במשק והכתרתו של הבן כיורש כבר בחיי ההורים כשהדבר נעשה ללא הסכמת האחים ו/או ללא ידיעתם , מעניק זכויות לבן אחד וגורע מזכויותיהם של יתר האחים, כמוהו כהענקת כתונת פסים לאותו בן, כשמעליה מתנוססת כתובת המצהירה, כי אכן זה הוא הבן המועדף על פני יתר האחים.

 

להורדת המאמר המלאהישג צרכני לעובדים הזרים

 

עובדת זרה מהפיליפינים הגישה באמצעות משרד עו"ד גלעד שרגא תביעה ובקשה להכרה בה כייצוגית נגד 013 נטוויז'ן ו-012 סמייל על מדידת זמן מטעה בכרטיסי חיוג. הצדדים הגיעו להסדר פשרה לפיו: חברות התקשורת נטוויז'ן ו-012 יבהירו את החיובים לצרכנים תוך 150 יום.

 

להורדת המאמר המלא

 

 

- מועצת מקרקעי ישראל אישרה הרפורמה במינהל

 

מועצת מקרקעי ישראל אישרה היום (ב') את הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל. בעקבות ההחלטה יהפוך המינהל לרשות פנים ממשלתית שתעסוק בשיווק והקצאת קרקעות, ליווי עסקאות ושמירה על הקרקע. עוד במסגרת הרפורמה יועברו זכויות על קרקע עירונית מהוונת המשמשת למגורים ולתעסוקה לידי החוכרים.

 

להורדת המאמר המלא

 

 

- קץ לסחבת בבתי המשפט – קנס על דחיית דיונים

 

הוראת נוהל של נשיאת בית המשפט העליון תאפשר לקנוס מתדיינים אשר יבקשו לדחות את מועדי הדיונים בבתי המשפט.

 

להורדת המאמר המלא

 

 

- עליית מחירי המים ב- 25%

 

עם תחילת השנה החדשה, 2010, תיכנס לתוקפה רפורמה מקיפה בתחום המים. בשנתיים האחרונות, אחרי שנים של בצורת, משק המים מפסיק בהדרגה להתבסס על מי הכינרת ועובר להתבסס על מי התפלה. תוך שלוש שנים 70% מהמים שיסופקו במדינה יהיו מים מותפלים. המהפכה הזאת אפשרית בזכות הקמת מערכת הולכת מים חדשה, שתוביל את המים ממערב (מתקני ההתפלה שלאורך החוף) אל פנים הארץ.

 

להורדת המאמר המלא

 

 

 

ניוזלטר זה הינו למידע כללי בלבד, ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטיו/או כתחליף לייעוץ משפטי.

אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.

 

ניוזלטר זה נשלח אליך היות שהינך מופיע/ה ברשומותינו כמי שהסכימ/ה לקבל את חוזר המשרד המופץ ע"י משרדנו באם לא נתת הסכמתך כאמור, אנא קבל/י התנצלותנו. במידה ואינך מעוניין/ת לקבל הודעות דומות בעתיד, נא שלח/י הודעה באמצעות הקישור המפויע בתחתית העמוד.

 

לשאלות והערות ניתן לפנות למנהל האתר בדוא"ל   office@gilad-law.co.il

 

 

כתובת אתר המשרד www.gilad-law.co.il 

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד