צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פיצול נחלה - הפרדת מגרש מנחלה האם זה כדאי?

הבשורה הגדולה לה ציפו במשך שנים רבות בעלי נחלות, אשר תאפשר ניתוק מגרש מתוך חלקת המגורים של הנחלה, ואשר אושרה בקובץ ההחלטות החדשות של רשות מקרקעי ישראל החלה קורמת עור וגידים ומתממשת מול עינינו.

 

מה יש בה באותה החלטה אשר מעוררת עניין רב בין בעלי הנחלות? האם אכן עכשיו כאשר משפטית כבר ניתן ליישם את ההחלטה ולפעול להפרדת מגרש מהנחלה, נהיה צפויים לגל של פיצולי נחלה בקרב חלק ניכר מבעלי הנחלות?

 

יזמות נדלנית

אין ספק שבמהלך השנים האחרונות מאז פורסמו "החלטות החדשות" קיימת התעניינות רבה באפשרות ליצור מגרש מתוך הנחלה ולמכור אותו ולהנות מתמורה כספית לא מבוטלת מעסקת המכירה. יש הרואים בעצם האפשרות לייצר יחידת קרקע עצמאית ולמוכרה כחלק נפרד מהנחלה, אפשרות יזמית אשר תייצר להם רווח כלכלי מתוך נדל"ן שכבר קיים ברשותם.

אומנם אפשרות זו כרוכה בהשקעה כספית מצד בעל הנחלה אולם אין ספק שבסיום הליך הפיצול התשואה המתקבלת בדרך כלל מצדיקה את ההשקעה ומותירה את בעל הנחלה עם רווח יזמי נאה.

 

 

פתרון לבעיית הורשה

האילוץ שהיה קיים במשך שנים להוריש את הנחלה רק לצאצא אחד חייב מציאת פתרונות יצירתיים על מנת ליצור מנגנון איזון ראוי בין היורשים שירשו נחלה אחת.

והנה

 

תובנות לאחר סיום הליך פיצול

אין קיצורי דרך - הליך הפיצול הינו ארוך ומורכב ומצריך ידע ושליטה במספר תחומים במקביל - ליווי משפטי, דיווח לרשויות המס, והליכי  מדידה תכנון ובניה. 

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד