צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

חוזר משרד - 09/2010

 

משרדנו מביא בפניכם סקירת מאמרים, פסקי דין, פסקי בוררות, החלטות שניתנו על ידי רשם האגודות והחלטות מינהל מקרקעי ישראל, אשר פורסמו לאחרונה בתחום המגזר החקלאי, בנושא אגודות שיתופיות, מושבים, משקים חקלאיים, "בן ממשיך", משקי עזר, בתים מקצועיים, מיסוי מקרקעין, וירושת המשק החקלאי.

 

 

- הסמכות לדון בסכסוך בין בנים ממשיכים לאגודה

 

בית המשפט דן בשאלת הסמכות לדון בסכסוך שבין בנם של חברי אגודה אשר טוען כי הינו זכאי לקבלת נחלה פנויה (במסגרת נחלת בנים ממשיכים בהתאם להחלטת האסיפה הכללית, בה התקבלה בעבר הצעה גורפת לקליטת בנים עד גבול מסויים שנקבע בהחלטה), לבין האגודה.

 

 

להורדת המאמר המלא


 

 

- לאגודה ולנושאי המשרה בה אחריות לחבריה

 

מה אחריותה של האגודה ומה אחריותם של חברי ההנהלה ונושאי המשרה בה ומה הקשר ביניהם? באילו כלים נבחנת אחריות של נושאי משרה ברשלנות? מה בין סמכויות הוועד לאסיפה הכללית? מה בין אגודה לחברה בכלל ולעניין ההשלכות לאחריות נושאי המשרה בה?

 

להורדת המאמר המלא

 

 

- הגדלת הקצאת המים לחקלאות

 

רשות המים אישרה הגדלת הקצאת המים השפירים לחקלאות ל-2010 ב-50 מיליון מ"ק, כ-14% יותר מההקצאה ב-2009 שהסתכמה ב-354 מ"ק. ההקצאה ב-2009 ביטאה קיצוץ של 65% בכמות המים השפירים שהועמדה לחקלאות מאז ראשית העשור.

 

להורדת המאמר המלא

 

 

- חקלאי שהרעיל חיות בר נקנס ב- 10,000 ₪

 

בשנת 2006 פיזר חקלאי מזכרון-יעקב רעל טמיק באזור כרמיו וגרם למותם של חמישה תנים, חזיר בר וצבי ארץ-ישראלי. לדבריו, נגרמו לו נזקים קשים לשדות, אך בית המשפט גזר עליו קנס כספי של 10 אלף שקל וציין כי במעשיו היה "עלול להמיט אסון אקולוגי סביבתי חמור".

 

להורדת המאמר המלא

 

 

 

ניוזלטר זה הינו למידע כללי בלבד, ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטיו/או כתחליף לייעוץ משפטי.

אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.

 

ניוזלטר זה נשלח אליך היות שהינך מופיע/ה ברשומותינו כמי שהסכימ/ה לקבל את חוזר המשרד המופץ ע"י משרדנו באם לא נתת הסכמתך כאמור, אנא קבל/י התנצלותנו. במידה ואינך מעוניין/ת לקבל הודעות דומות בעתיד, נא שלח/י הודעה באמצעות הקישור המפויע בתחתית העמוד.

 

לשאלות והערות ניתן לפנות למנהל האתר בדוא"ל   office@gilad-law.co.il

 

 

כתובת אתר המשרד www.gilad-law.co.il 

 

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד