צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

חוזר משרד - 03/2009

 

 

משרדנו מביא בפניכם סקירת מאמרים, פסקי דין, פסקי בוררות, החלטות שניתנו על ידי רשם האגודות והחלטות מינהל מקרקעי ישראל, אשר פורסמו לאחרונה בתחום המגזר החקלאי, בנושא אגודות שיתופיות, מושבים, משקים חקלאיים, "בן ממשיך", משקי עזר, בתים מקצועיים, מיסוי מקרקעין, וירושת המשק החקלאי.

 

 

- מי הוא המעסיק של העובדים הזרים במושבים?

 

פסק דין שניתן לאחרונה בבית הדין האזורי לעבודה, מרחיב באופן משמעותי את היקף האחריות המוטל על חברת כח האדם שרק סייעה בהבאתם של העובדים ושימשה כמתווכת, בית הדין הטיל על החברה אחריות משותפת עם המעסיק בפועל לתשלום שכרם של העובדים, הגם שזה אינו מופיע כבעל אישור העסקתם של העובדים.

 

לקריאת המאמר המלא

 

 

 

- עיקרי הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל

 

מליאת הכנסת אישרה ביום 3.8.09, בקריאה שנייה ושלישית את חוק הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל. החוק אושר ברוב של 61 תומכים מול 45 מתנגדים.

 

להורדת המאמר המלא


 


 

- היטל הבצורת

 

גביית ההיטל אושרה בכנסת, והיא מיועדת ליישום מיידי ביחס למגזר העירוני, ובתחילת 2010 לגבי המגזר הכפרי. קוב מים שולי (מעבר להקצבה של כ- 4 קוב מים לחודש לנפש) יעלה 28 שקל לעומת 8 שקלים עד כה. הייקור ייכנס לתוקף מיד

נוכח מורכבות הוראות החוק וחוסר הבהירות הקיימת עדיין באשר ליישומו, מצורפים חלק מהמסמכים והטפסים הנדרשים:

 

 

 

 

- הוראת אגף ביחס למשקי עזר

 

פורסמה הוראת אגף חקלאי מס' 109 לעניין משקי עזר המותאמת להחלטת מועצה מס' 1178, ההוראה חלה על משקי עזר הנכללים במשבצת של אגודת ישוב חקלאי ו/ או משקי עזר המצויים בתחום שיפוט עירוני

 

 

 

 

 

 

ניוזלטר זה הינו למידע כללי בלבד, ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטיו/או כתחליף לייעוץ משפטי.

אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.

ניוזלטר זה נשלח אליך היות שהינך מופיע/ה ברשומותינו כמי שהסכימ/ה לקבל את חוזר המשרד המופץ ע"י משרדנו באם לא נתת הסכמתך כאמור, אנא קבל/י התנצלותנו. במידה ואינך מעוניין/ת לקבל הודעות דומות בעתיד, נא שלח/י הודעה באמצעות הקישור המפויע בתחתית העמוד.

לשאלות והערות ניתן לפנות למנהל האתר בדוא"ל   office@gilad-law.co.il

כתובת אתר המשרד www.gilad-law.co.il 

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד