צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
קניית מגרש בנחלה מיכל   | 05:16 19/07/2011
קניית מגרש בנחלה עו''ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 13:11 20/07/2011
מיכל שלום,

1. בהתאם להחלטה 979 שיעור ההיוון עבור חלקת המגורים הינו 33% משווי החלקה. המדובר בחלקה שהינה עד 2.5 דונם מעבר לגודל זה יש לשלם 91% משווי הזכויות אותן רוצים להוון, הדבר נתון לשיכול דעתו של בעל הזכיות.

2. כאשר יש בעיתיות ברישום הזכויות על שם הרוכש, הסיכון אותו לוקח על עצמו הרוכש הוא סיכון בכך שכאשר זכויות הנחלה לא רשומות על שמו הוא חשוף יותר (לעיקולים, שיעבודים וכד''). על פי החוק הרישום בפינקסי המקרקעין משמש ראיה והוכחה לבעל הזכויות המקרקעין, גם ביחס לצדדי ג'', על כל המשתמע מכך.
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד