צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

פורום מושבים ונחלות

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד ונוטריון גלעד שרגא, מומחה לדיני אגודות שיתופיות , מושבים, נחלות ומשקים חקלאיים.

 

מטרת הפורום הינה לתת לכם הגולשים, מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים, נחלות, בן ממשיך , פיצול נחלה וירושת המשק החקלאי.

 

חשוב לנו להבהיר ולהדגיש, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין ולא מהווה לו תחליף. אנו ממליצים בכל לשון שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום המבוססת על מידע חלקי וכללי. לכן, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש לפנות לעורך דין, שיבחן את מלוא הפרטים וייתן לכם ייעוץ והכוונה בהתאם לנסיבות.

   

הבהרה : התשובות המובאות במסגרת הפורום אינן ממצות ואינן בגדר חוות דעת משפטית, והן ניתנות כהתרשמות ראשונית שאין בצידה אחריות מקצועית. לקבלת תשובות מפורטות יש לפנות לעו"ד ולהציג בפניו את מלוא המידע והמסמכים הדרושים לעניין. 

הוסף נושא חדש
האם היוון מתנקה מהשבח רק במכירה מאוחרת? דליה   | 16:38 15/10/2013
האם תשלום דמי היוון מקוזזים ממס השבח עו''ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 22:06 16/10/2013
היוון ומס שבח כמה מתנקה מהשבחכועס dali   | 13:47 4/11/2013
היוון ומס שבח משק עזר עו''ד גלעד שרגא, מנהל הפורום   | 19:22 4/11/2013
לגבי דמי הסכמה החלק היחסי ששולם עבור החלק המשקי של הנחלה מותר בניכוי ממס שבח.
אם אין חלק משקי בחישוב מס השבח לא יותר ניכוי תשלום דמי ההסכמה.

לגבי דמי היוון -
תשלום דמי ההיוון יותר גם הוא בניכוי לפי סעיף 39 בכפוף לתנאים מצטברים אלה:
1. יש בסכום כדי להשביח את הזכות הנמכרת השבחה פיזית או תוספת לשווי.
2. התשלום ששולם לא הובא בחשבון לעניין רכישת הזכות הנמכרת, כדי שלא יווצר כפל ניכוי.
3. התשלום אינו מותר בניכוי לצרכי חישוב ההכנסה החייבת לפי פקודת מס הכנסה- אחרת יווצר כפל ניכוי.
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד